Paslanmaz ProfilPaslanmaz özellikli paslanmaz çelik profiller, çeşitli test ve araştırmalar sonucunda üretilmiş, 100 yılı aşkındır var olan çelik modelleridir. İnşaat sektörü başta olmak üzere bu ve benzer birçok sektörde dayanıklılık açısından oldukça güçlü yapısı sayesinde yaygın bir kullanımı söz konusudur. Paslanmaz özelliği olarak korozyona karşı dayanıklılığıyla bilinen paslanmaz profiller, parlaklığıyla ve rahat temizlenebilir özelliği sayesinde de uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olmaktadır. Metal çürümesi olarak tanımlanan korozyon, teknik olarak metal ile oksijenin tepkimeye girmesi durumunda meydana gelir. Bu gibi durumlar meydana geldiğinde, zor şartlar altında kullanılan metal dayanıklılığını kaybeder ve çürür. Metalde çürüme, aşınma gibi sorunlar olması sebebiyle korozyona karşı dayanıklılığı yüksek olan metaller, projelerinizde kullanımı gerekmektedir. Bu sayede paslanmaz çelik kullanım alanı olarak birbirinden farklı alanda kullanıma açıktır.Korozyona karşı dayanıklı yapısı sebebiyle birçok endüstride sıkça tercih edilen paslanmaz profiller, aynı zamanda kolay şekilde alabilmektedir.

Paslanmaz Çelik Profiller Bir çok açıdan kullanımı yaygın olan ve birçok sektöre uyumlu olmasıyla beraber yaygın bir kullanıma sahip paslanmaz çelik profiller, kare veya dikdörtgen kesim halinde üretimi yapılır. Bu tür kesimlerin birçok avantajı bulunur. Öncelikli olarak montaj yapılma özelliği yaygındır ve estetik açıdan da dikkat çekici olması gibi avantajlı yanları, her kullanıcı için paslanmaz çelik profillerin tercih edilmesini sağlar. Yapı ve şekil itibariyle çelik profillerin kendi içerisinde terim adlarıyla beraber ayrılmış özellikleri bulunur. H kesitli, U kesitli veya I kesitli şekilde isim ve türleri bulunur. Bu sayede de çelik profillerin gene olarak birçok alanda kullanımı da kesim türlerine göre ayrılmıştır. Bu şekilde kullanım alanı, paslanmaz çelik profillerin şekline göre de geniş bir alanda değişkenlik göstermektedir. Avrupa standartlarına uygun biçimde üretilen, Türkiye’de yaygın bir kullanıma sahip çelik profil kalitesiyle birlikte tanışmak adına S235/S275 kalitesinin olması beklenir. Bu özellikte tercih edilen çelik profiller, nitelendirildiği özellik altyapısıyla beraber oldukça güçlü ve yaygın bir kullanıma sahiptir. Ayrıca paslanmaz çelik profil çeşitleri, tamamen üretildiği şekillere bağlıdır. Projelendirileceği alanlara göre bu şekillerde de değişkenlik bulunur. Bu şekiller ise direkt olarak harfle tanımlanmıştır. C, U, Z ve sigma profil olarak tanımlanır. Proje alanına göre kullanımı da değişkenlik gösteren profillerin her bir harfte üretilmesi, tamamen şekliyle benzeştirilir. Aynı zamanda bu profil türlerinin bu şekilde. Tercih nedeni, iç içe geçebilme veya sökülme gibi özelliği bakımından rahat şekilde yapılmasıdır. Bu özellikler en iyi şekilde kullanımı da ön plana çıkartır

Paslanmaz Profil Avantajları Paslanmaz profil günümüzde sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Paslanmaz özelliğe sahip olması bu profillerin en önemli avantajları arasında kabul edilir. İçeriğinde çelik ve krom alaşımının olması çeşitli sektörlerde de bu malzemeleri kullanıma uygun hale getirmektedir. Paslanmaz profil, her yönü ile inşaat sektörü açısından da oldukça değerlidir. Korozyon ve oksitlenmeye karşı dayanıklı yapısı paslanmaz profillerin tercih edilme sebeplerinden biridir. Paslanmaz profillerin nitel içerikli olarak üretilmeye başlaması ile birlikte dekorasyon sektöründe de bu malzemeler tercih edilmeye başlanmıştır. Birçok kullanım alanı için uygun olan paslanmaz profillerin genellikle her sektörde kullanıma elverişli olduğu görülür. Paslanmaz profillerin en yaygın kullanıldığı sektörlerden bazıları şunlardır: • Mobilya sektörü, • Otomotiv sektörü, • Tekstil sektörü, • Ağır sanayi ve gemi imalatı, • İnşaat sektörü, • Elektronik cihazların imalatı. Paslanmaz profilin başlıca avantajları ise şu şekilde sıralanabilir: • Yüksek korozyon dayanımına sahiptir, • İmalat sırasında taşıdıkları özellikler nedeni ile dekoratif olarak da kullanılabilir, • Yüksek ısı dayanımına uygundur, • İnşaat ve ağır sanayi sektörü için ideal malzemedir, • Yüksek oksit dayanımı konusunda da ideal bir malzemedir, • Yapı itibarı ile çok sağlam bir malzemedir., • Ekstra boyaya ihtiyaçları olmaz, • Paslanmaz özellikleri nedeni ile açık alanlar için de uygun bir malzemedir, • Parlaklıklarını uzun süre koruyabilirler, • Temizlikleri çok pratiktir, • Kaynak yapmaya elverişli malzemeler arasında yer alır, • Dayanıklı yapısı sebebi ile kolayca ezilmeden uzun yıllar kullanılabilir. • Çeşitli boyut ve ölçülerde üretilebilir, • Hızlı montaj yapmak için uygundur, • İçeriğine nikel eklendikten sonra dekorasyon sektörü açısından da tercih edilen bir malzeme haline dönüşen paslanmaz profiller sıklıkla tercih edilen bir mamuldür, Birçok sektör için uygun olmalarının en önemli nedenlerinden biri de taşıdıkları özellikler olurken yarattıkları avantajlar sebebi ile de tercih edilirler.

Paslanmaz Profil Teknik Özellikleri Olumsuz koşula dayanıklı olan, hava ile irtibatı kesen paslanmaz çelik, tabakada oldukça güçlü ve ince bir alan yaratır. Bu sayede günümüzde çelik profil özelliği kullanım alanlarının yaygın olduğu yerler dekorasyona bağlı alanlardır. Parlak bir görünüm istenen her yerde paslanmaz profiller kullanılır. Uzun ömürlülüğü dayanıklılığı dışında parlak bir görünümü sayesinde de bulunur. Korozyona karşı mukavemeti gelişmiş bir ürün olarak bilinir ve dayanıklı yapısı sayesinde de birçok sektörde paslanmaz profil çeşitleri kullanıldığı görülmektedir.

Paslanmaz Profil Kullanım Alanları Dayanıklılığıyla ön plana çıkan paslanmaz profil kullanımı, günümüzde birbirinden farklı birçok alanda kullanılır. İnşaat sektörü başta olmak üzere dekorasyon açısından mimari birçok alanda kullanılır. Restoranlara ait masa, sandalye yapımında ya da mutfaklarda tezgahlarla ilgili kullanışlı ürünlerin tasarımı için doğrudan mobilya sektörü alanında da paslanmaz profiller kullanılır. Otomotiv ve sanayi alanında da mukavemet gücü yüksek olması sayesinde tercih edilen paslanmaz profiller bulunur. Dayanıklılığı sayesinde otomotiv sektöründe yoğun bir kullanıma sahiptir. Benzer şekilde ağır sanayi olarak gemi yapımında da doğrudan paslanmaz profiller kullanıldığı gözlenmektedir. Dekoratif görünüm kazandırmak amaçlı birçok alanda paslanmaz profiller kullanılır. Tekstil alanında da yaygın kullanıma sahiptir. Bu alanlarda genelde manken yapımı ya da askı yapımı için, paslanmaz özelliği sayesinde ve uzun yıllar kullanılabilir olması sayesinde tercih edilir. Genel olarak çok rahat ve basit şekilde çelik şekillendirilerek paslanmaz profiller oluşturulur. Buna göre dekorasyon sektöründe sıkça tercih edilen paslanmaz profil, aynı zamanda makine sektöründe de yoğun ilgi görüyor. Tekstil sanayisinde, mağazacılık alanlarında, dekorasyon faaliyetlerinde ve daha birçok alanda tercih edilmektedir.

Paslanmaz Profil Ölçüleri Paslanmaz profilin çok farklı boyutları bulunur. Sektör ve projeye göre birbirinden farklı boyutlarda üretim yapılır. Birim ağırlığı ve ölçüleri 20x10 mm’den başlayıp 150x150 mm’ye kadar birçok farklı ölçülerde üretim yapılmaktadır. İsteklerinize göre bizimle iletişime geçerek, sayfamızda yer alan paslanmaz profil ölçülerine göz atarak istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.

Paslanmaz Kutu Profil Ebatları Paslanmaz metal profil ebatları, hakkında çeşitli bilgiler mevcuttur çünkü metal profillerin belli bir ebatı yoktur. Müşteriler ihtiyaçları olan ebattaki profilleri tercih ederek işlemlerini gerçekleştirebilirler. Dayanıklılığıyla ön plana çıkan paslanmaz metal profillerin ebatlarını inceleyecek olursak; kare profillerde 10x10’dan 150x150’ye kadar uzanan ebatlar, dikdörtgen profillerde 20x10’dan 120x80’e uzanan ebatlar bıkmak mümkündür. Paslanmaz metal profillerde 1 mm ile 5 mm arasında et kalınlığında malzemeler bulunmaktadır. Sitemizde yer alan profiller genellikle 201-304-316 kalitedir isteğe göre farklı kalitede ürünler temin edilebilmektedir. Metal profiller genellikle yapı elemanı olarak; inşaat sektöründe, endüstriyel mutfaklarda, mobilyalarda, çelik eşyalarda, dekorasyonda ve diğer paslanmaz malzemeler gibi hayatımızın pek çok alanında kullanılmaktadır.