Paslanmaz Altıköşe Çubuk

Paslanmaz altıköşe, paslanmaz çubuk ile beraber firmamız tarafından en çok satılan ürünlerin başında gelmektedir.Paslanmaz altıköşe malzemelerin üretimi, yuvarlak malzemelere göre daha zordur ve malzemenin üretimden hatalı çıkma riski yuvarlak malzemeye oranla çok daha yüksektir.Aksi halde kalitesiz altıköşe malzemeler kırılmaya sebebiyet verebilir veya malzemelerde üretim sonrası çatlak çıkma riski olabilir. Ayrıca keskin köşeli hatlara sahip altıgen yapısı sayesinde altıköşe malzemeleri işlemek zordur ve firmamızda bu zorluğun önüne geçebilmek için satılan tüm altıköşe paslanmazlar ekstra işlenebilirliği arttırılmış şekilde ürettirilmektedir ve firmamızda satılan altıköşe malzemeler benzerlerine oranla %10 ile %50 arasında daha iyi işlenebilmektedir.

ÜRETİM KALİTELERİ: 303,304,316 Paslanmaz çelik altıköşe çubuk, aşındırıcı direnç ve mukavemetin gerekli olduğu endüstriyel uygulamalarda son derece önemlidir. Bu çubuklar olağanüstü dayanıklılık ve güç üretir.Etkinliği ve tasarımı nedeniyle paslanmaz çelik altıgen çubuklar birçok mühendislik işletmesinde en çok kullanılan bileşenlerden biridir.Paslanmaz çelik altıköşe çubuk,mukavemet ve korozyon direnci değerleri nedeniyle inşaat uygulamalarındaki pullar, somunlar, montaj elemanları ve dekoratif bileşenler için ideal bir malzemedir. Paslanmaz çelik altıgen çubuk, özellikle asidik kimyasallar veya tuzlu su içeren çoklu uygulamalarda mükemmeldir çünkü paslanmaz çelikler yüksek düzeyde oksidasyona ve korozyona dayanıklıdır. Paslanmaz çelik altıgen çubuğun mükemmel işlenebilirlik ve işlenebilirliğe sahip olmasının yanı sıra özel performans avantajları da vardır. Paslanmaz çelik altıgen çubuk, hijyenik koşulların ve temizliğin çok önemli olduğu alanlarda faydalıdır. Çeşitli endüstri mühendisliği uygulamalarında kullanım için mükemmeldir ve makine mühendisliği, takımlama, gıda endüstrisi, tıp endüstrisi ve diğer endüstrilerde kullanılan parçalar için avantajlıdır.

Paslanmaz Çelik Altıköşe Kullanım Alanları; Altıgen yada altı köşe biçiminde üretilmiş paslanmaz çelik malzemelere paslanmaz altıköşe denir. Neredeyse tüm çubuk malzemelerden çeşitli işlemler sonucunda altıköşe malzeme edilebilirken, bu işlemler oldukça fazla işçiliği ve büyük oranda malzemenin hurdaya gitmesine sebep olur. Fiyatı çubuk malzemeye oranla daha pahalı olan altıköşe malzeme, daha az işlenerek ürün elde edilebildiği için fiyat farkını kısa vadede amorti edebilmektedir. Bir malzemeyi yuvarlaktan altıköşeye çevirmek yerine direk altıköşe kullanmak hem malzeme toplam tutarı bakımından, hem işçilik maliyeti bakımından hemde üretimin hızı açısından birçok avantaj yaratır. Paslanmaz altıköşe malzemeler, günlük hayatımızda paslanmazın olduğu heryerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ülkemizde değişen ve sürekli gelişen şartnameler sebebiyle, insanların direkt veya dolaylı temas ettiği hemen hemen her alanda paslanmaz kullanımı giderek yaygınlaşmadır. Buna verilebilecek en güzel örneklerden birisi 2011 yılında doğalgaz cihazlarında, aksesuarlarında ve bağlantı elemanlarında paslanmaz malzeme kullanımının şart haline getirilmesi gösterilebilir. Bunun gibi zorunlulukların yanı sıra, uzun vadede kaliteli üretim yapmak isteyen hemen her üretici çelik yerine paslanmaz altıköşe kullanmaya başlamıştır.